gwiazdka dla zwierzaka

„GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA”

Nasze Przedszkole już po raz kolejny wzięło udział w tegorocznej akcji charytatywnej „Gwiazdka dla zwierzaka” inicjowanej przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

Zbiórka darów dla bezdomnych psów i kotów odbyła się w naszej placówce na przełomie listopada i grudnia. Udział  w tym przedsięwzięciu wzięły dzieci z wszystkich grup wiekowych, łącznie z 8 oddziałów.

Aby pomóc zwierzętom przetrwać zimę zbieraliśmy dla nich suchą karmę, konserwy oraz wszelkie inne potrzebne akcesoria. Do schroniska na ul. Rybnej w Krakowie zawieźliśmy zwierzętom łącznie kilkadziesiąt kilogramów puszek z konserwami i suchego pożywienia, jak również koce, miskę, smycz, zabawki oraz ulubione przez nie przysmaki.

Akcje charytatywne pomagają przedszkolakom dostrzegać potrzeby innych, nie tylko ludzi. Uczą empatii, większej wrażliwości, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej!

Dzieci poprzez realizację zagadnień wynikających

z podstawy programowej dostrzegły potrzebę niesienia pomocy zwierzętom w trudnym zimowym czasie. Podjęte działania wzbudziły w nich poczucie własnej wartości i sprawstwa, oraz zintegrowały ze środowiskiem lokalnym.

Gwiazdka dla zwierzaka – to jedna z wielu przedświątecznych akcji charytatywnych, w którą włączyli się rodzice wraz z dziećmi. Dzięki ich ofiarności i wsparciu nasze kochane krakowskie czworonogi miały prawdziwe święta i przetrwają kolejną zimę.

Dziękujemy bardzo serdecznie!!!

Odpowiedzialna za przeprowadzenie akcji

Agata Dziechciarczyk

A może ktoś z państwa przygarnie zwierzaka – kochanego czworonoga, który będzie maskotką w domu i przyjacielem Waszego dziecka???

Można przeprowadzić również adopcję psa na odległość. Za namową przedstawicieli Schroniska dla zwierząt w Krakowie zachęcamy do tej formy pomocy zwierzętom wszystkich chętnych.