PRZEDSZKOLE 152

Psycholog

 

 

Materiały do zabawy z dziećmi

http://images.dlaprzedszkoli.eu/przedszkole152krakow/zabawy-przedszkole-cz1.pdf

http://images.dlaprzedszkoli.eu/przedszkole152krakow/tanfram-jajo-kolumba-wzory-do-ukladania(1).docx

http://images.dlaprzedszkoli.eu/przedszkole152krakow/tangram-kolumba(1).png

http://images.dlaprzedszkoli.eu/przedszkole152krakow/pisanki-wzory(1).docx

http://images.dlaprzedszkoli.eu/przedszkole152krakow/skorupka(1).pdf

http://images.dlaprzedszkoli.eu/przedszkole152krakow/zabawy-przedszkole-cz2.pdf

http://images.dlaprzedszkoli.eu/przedszkole152krakow/zabawy-przedszkole-cz3.pdf

http://images.dlaprzedszkoli.eu/przedszkole152krakow/zabawy-przedszkole-cz2-1.pdf

Drodzy Rodzice,

 

mija już kolejny  wspólny miesiąc. W przedszkolu robi się ponownie coraz gwarniej, a dzieci z entuzjazmem uczestniczą w zabawach i zajęciach. Z nieskrywaną radością towarzyszę im podczas zajęć grupowych i dzielę ich radość i dumę z kolejnych osiągnięć. Spotykamy się również indywidualnie i w małych grupach, aby „rozwiązywać zagadki”, rozmawiać o „małych-wielkich sprawach” oraz uczyć się jak współdziałać w grupie rówieśniczej. Po każdym spotkaniu jestem pod wrażeniem umiejętności dzieci i ich przemyśleń o świecie emocji i relacji oraz gotowości do wspierania kolegów i koleżanek!

Nie ukrywam natomiast, że sytuacja pandemiczna wprowadziła w naszą codzienność, również i tę przedszkolną, sporo ograniczeń. W przedszkolu bardzo brakuje Państwa codziennej obecności, możliwości rozmowy i wspólnego namysłu nad potrzebami  i przeżyciami dzieci.  Stąd wychodzę z propozycją stworzenia niejako „na nowo” przestrzeni do wspólnych rozmów.  Na dobry początek zapraszam do kontaktu mailowego i telefonicznego!

Mail: psycholog152krakow@gmail.com

telefon: 609-779-189 (dyżur telefoniczny po wcześniejszym ustaleniu terminu za pośrednictwem sekretariatu przedszkola)

Marta Frankowicz- psycholog przedszkolny

Dyżur psychologa z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4
w Krakowie im. Janusza Korczaka:

PSYCHOLOG - Daria Worytko  

Rejestracja telefoniczna:  codziennie w godz. 8:00 – 16:00

tel.  12 647 11 78 

 

 

Drodzy Rodzice,

przed nami dwa dni - mam nadzieję, że dla wszystkich – czasu wolnego od obowiązków związanych z pracą. Zachęcam, żeby wspólnie z dziećmi zrelaksować się podczas ćwiczeń od „Małej Żabki”. Zachęcam również do skorzystania z ćwiczenia „śpij dobrze”- niech sen będzie czasem prawdziwej regeneracji i regulacji- nie zapominajmy, że „wyspane dziecko to zadowolone dziecko!” ;c)

https://www.youtube.com/watch?v=18SpO_lyH2Q&list=PLvL7lpwnj-nF0yNzq_1lIgsln8dzvip09

https://www.youtube.com/watch?v=jHJmt6vO4Ic

Być może część z Państwa już odczuwa, iż przedłużający się okres izolacji spowodował duże zmiany w codziennych, znanych dzieciom rutynach. Stąd warto zastanowić się nad wprowadzeniem planu dnia, który pomoże dziecku zmniejszyć poczucie stresu i niepewności spowodowane obecną sytuacją. Dzięki temu łatwiej będzie zorganizować pracę w domu oraz znaleźć czas na wspólną zabawę. Istotne jest to, aby wspólnie ustalić nowy porządek dnia i wprowadzić kolejne zabawy, aktywności, zadania, czy obowiązki. Dobrym rozwiązaniem będzie narysować go wspólnie z dzieckiem w postaci symbolicznych obrazków oznaczających aktywności. Dodatkowo można zaopatrzyć je w etykiety- podpisy.  Ponadto obrazkowa forma może być szczególnie pomocna w sytuacjach silnych emocji kiedy niejako odcinamy się od logicznego myślenia i przechodzimy bardziej na myślenie obrazami. Zachęcam do pobrania ze strony przedszkola przygotowanej dla Państwa propozycji ramowego planu na weekend wraz z przykładowymi gotowymi „ikonkami” lubianych przez dzieci aktywności. Z radością zobaczę zdjęcia przygotowanych wspólnie planów!

P.S. Już w najbliższy wtorek  12.05.2020 roku w godzinach od 8.00 do 11.00 zapraszam do wspólnych rozmów podczas kolejnego dyżuru telefonicznego.

Drogie Dzieci,

dzisiaj zapraszam was na spotkanie z małą  żabką- ciekawa jestem, czy będziecie Potrafiły być tak spokojne jak żabka? Drogie starszaki a dla Was zadanie specjalne- mam nadzieję, że pamiętacie małą żabkę z zajęć w przedszkolu- jeśli tak to pokażcie Rodzicom, czego można się od niej nauczyć! I koniecznie narysujcie jak sobie wyobrażacie małą żabkę. Z niecierpliwością czekam na Wasze rysunki!

P.S. Już niedługo spotkamy się w przedszkolu!

Pani Marta-psycholog

 

 

 

Drodzy Rodzice,

w przyszłym tygodniu zapraszam na konsultacje telefoniczne we wtorek 05.05.2020r.

 w godzinach od 8.00 do 11.00

tel.609-779-189

poza godzinami dyżuru zapraszam do kontaktu mailowego,

gdyż podany numer telefonu nie będzie aktywny.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na  wspólne rozmowy już w najbliższy wtorek!

Marta Frankowicz- psycholog przedszkolny


Drodzy Rodzice,
sytuacja związana z pojawieniem się wirusa spowodowała wiele zmian w bezpiecznym, stałym i znanym dzieciom rytmie dnia. Budowanie codzienności na czas pandemii to spore wyzwanie dla całej rodziny! Zwłaszcza, że jest to rzeczywistość pełna pytań i  tworzona ciągle od nowa, zależnie od kolejnych ustaleń i obostrzeń związanych z naszym bezpieczeństwem. Ważne, aby pamiętać, iż każdy z nas może reagować w inny sposób i adaptować się do sytuacji mniej bądź bardziej elastycznie. Poza radością z większej ilości wspólnego czasu może pojawić się również lęk,  złość, czy zniechęcenie. Stąd bardzo ważne są wspólne rozmowy o emocjach i objaśnianie dzieciom nowych zasad. A jak to robić? Rzeczowo, ale też nie tracąc humoru! Dlatego dziś przypominam prostą i piękną bajkę o wirusie i zachęcam do wspólnego uczenia się zasad wirusoobrony w lekkiej wierszowanej formie.
Dodatkowo w tym tygodniu zapraszam do kontaktu drogą mailową: psycholog152krakow@gmail.com 
W przyszłym tygodniu zapraszam na spotkania- konsultacje telefoniczne. Szczegóły dotyczące dyżuru telefonicznego podam w najbliższych dniach.

Drogie Dzieci, 
w tym tygodniu zapraszam Was na spotkanie z Polą, która pomoże Wam zapamiętać „zasady wirusoobrony” dla każdego super przedszkolaka! Mam nadzieję, że nowe zasady będą towarzyszył Wam na spacerach z Rodzicami! Pozdrawiam Was serdecznie Pani Marta-psycholog

http://www.dwukropek.com.pl/co-nowego/pobierz-plakat-pola-i-10-zasad-wirusoobrony/?fbclid=IwAR2FmDzQdrVHLhLayK4W1yyWn4n_0KvpAC-iCqftgGvWjrXeX47ER5oRHAc
 

http://https://www.medexpress.pl/jak-rozmawiac-z-dziecmi-o-koronawirusie-pobierz-bezplatny-poradnik/76708