WITAMY W SAMORZĄDOWYM PRZEDSZKOLU NR 152
"AKADEMIA DZIECIĘCEJ TWÓCZOŚCI"

Samorządowe Przedszkole Nr 152 usytuowane jest w środku osiedla, obok linii autobusowej 163, 159, 182 i tramwajowej 21,52. Powstało w roku 1976. Posiada duży ogród otoczony drzewami, który jest systematycznie modernizowany i doposażany. Środowisko minimalnie zanieczyszczone, gdyż w pobliżu Przedszkola jest lasek, oraz pomiędzy blokami rośnie wiele drzew i krzewów. Przedszkole dysponuje nową salą gimnastyczną. W 1987 roku zmuszeni byliśmy utworzyć dodatkowy oddział. Obecnie Przedszkole liczy 6 oddziałów. Świadczymy swoje usługi od 6.00 - 18:00 dla dzieci korzystających z żywienia w Przedszkolu. Oprócz zajęć wynikających z pracy wychowawczo - dydaktycznej uatrakcyjniamy pobyt w Przedszkolu naszym wychowankom jednodniowymi wycieczkami, teatrzykami odbywającymi na terenie Przedszkola oraz wyjazdami do teatru, pieszymi wycieczkami. Bierzemy udział w konkursach organizowanych na terenie Przedszkola oraz poza nim. Urządzamy uroczystości z udziałem rodziców, babć, dziadków, Mikołaja. U nas pracuje wykwalifikowana i doświadczona kadra nauczycielska - 18 nauczycielek wspomaganych przez personel administracyjno - obsługowy. Przedszkole cieszy się dużym powodzeniem w środowisku. Chcesz by Twoje dziecko czuło się bezpiecznie i prawidłowo się rozwijało, zapisz je do naszego Przedszkola!

Aby zapewnić naszym wychowankom jak najlepszy rozwój  pracujemy w oparciu o następujące programy:

Program edukacji przedszkolnej ,,Wokół przedszkola", Małgorzata Kwaśniewska, Wiesława  Żaba- Żabińska.

„Czyste powietrze wokół nas" - Program edukacji antynikotynowej, T. Kowalczyk.

„Jestem bezpieczny" - program profilaktyczny z zakresu bezpieczeństwa,S. Cicha, G. Zając.

Terminarz imprez:

Temat uroczystości

Pieczenie ziemniaka

Spotkanie z Mikołajem

Styczeń / Luty

Powitanie wiosny

Palmy i pisanki wielkanocne - konkurs

Festyn rodzinny - Dzień Matki

IV Edycja konkursu z języka angielskiego

Pożegnanie Przedszkola i starszaków

Współpraca z innymi placówkami oświatowymi:

Samorządowe Przedszkole nr 187,