Strona głowna  /  Zajęcia dodatkowe
Zajęcia dodatkowe

Sale przedszkolne są wielofunkcyjne, duże, jasne, dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci. Organizacja przestrzeni na salach umożliwia dzieciom aktywne uczestnictwo w różnego rodzaju zajęciach prowadzonych przez wychowawców grup, a także nauczycieli zajęć dodatkowych.
Posiadamy salę gimnastyczną ze sprzętem i urządzeniami do zabaw ruchowych służącą do zajęć gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej jak również jest to miejsce do realizacji zajęć tanecznych oraz rytmiki.

Inne proponowane aktywności:

Język angielski
zajęcia prowadzone są w grupach wiekowych. Lekcje w każdej z grup odbywają się 2 razy w tygodniu/każda grupa. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana nauczycielka języka angielskiego p.Aneta. Zajęcia oparte są na zasadach obowiązujących w dydaktyce, metodyce nauczania języków obcych, pedagogice i psychologii dzieci w wieku przedszkolnym.

Posiadamy gabinet, w którym można spotkać się z psychologiem oraz logopedą.
Dzieci mają odpowiednie warunki do korygowania mowy pod opieką specjalisty, a rodzice i  nauczyciele fachową pomoc w rozwiązywaniu problemów wychowawczych. Prowadzone są również konsultacje dotyczące prawidłowości rozwojowych dziecka. Zapewniamy darmową i dyskretną pomoc.

Gimnastyka korekcyjno – kompensacyjna
odbywa się 2 razy w tygodniu w poniedziałki i środy w każdej grupie wiekowej. Są to ogólnorozwojowe zajęcia ruchowe, prowadzone przez instruktorkę fizjoterapii. Program obejmuje między innymi ćwiczenia wspomagające prawidłową postawę ciała. Prowadzi p. Ania.

Rytmika
prowadzona przez p. Renatę 2 razy w tygodniu wtorki i  piątki przy fortepianie. Dzieci poznają zabawy muzyczne, śpiewają piosenki, wykonują ćwiczenia kształcące słuch, poczucie rytmu i koordynację ruchową. Dzięki wspólnej zabawie przy instrumentach rozwijają zdolności twórcze i manualne.

Tańce
Zajęcia są prowadzone przez instruktora Szkoły Tańca "Pasja" p. Daniela. Odbywają się w czwartki w godzinach porannych. W trakcie zajęć dzieci poznają tańce latynoamerykańskie: samba, cha-cha, tańce standardowe: walc oraz inne tańce: rock & roll, makarena, polonez, polka, krakowiak, kazaczok.

Dodatkowo dzieci z grup starszych mają możliwość uczęszczać na zajęcia dodatkowe, kóre są prowadzone przez nauczycieli z naszego przedszkola raz w tygodniu tj:
Zajęcia logorytmiczne
Kółko plastyczne
Kółko przyrodnicze
Kółko matematyczne
Więcej informacji u nauczycieli.

Ostatnia aktualizacja: 2017-09-08