Strona głowna  /  O przedszkolu
O przedszkolu

Samorządowe Przedszkole Nr 152 usytuowane jest w środku osiedla, obok linii autobusowej 153, 159, 182 i tramwajowej 10,17,21,40. Powstało w roku 1976. Posiada duży ogród otoczony drzewami, który jest systematycznie modernizowany i doposażany. Środowisko minimalnie zanieczyszczone, gdyż w pobliżu Przedszkola jest lasek, oraz pomiędzy blokami rośnie wiele drzew i krzewów. Przedszkole dysponuje nową salą gimnastyczną. W 1987 roku zmuszeni byliśmy utworzyć dodatkowy oddział. Obecnie Przedszkole liczy 8 oddziałów w tym dwa oddziały bezposiłkowe w których zajęcia odbywają w godzinach 14:00 - 19:00. Świadczymy swoje usługi od 6.00 - 17:30 dla dzieci korzystających z żywienia w Przedszkolu. Prowadzone są zajęcia dodatkowe. Oprócz zajęć wynikających z pracy wychowawczo - dydaktycznej uatrakcyjniamy pobyt w Przedszkolu naszym wychowankom jednodniowymi wycieczkami, teatrzykami odbywającymi na terenie Przedszkola oraz wyjazdami do teatru, pieszymi wycieczkami. Bierzemy udział w konkursach organizowanych na terenie Przedszkola oraz poza nim. Urządzamy uroczystości z udziałem rodziców, babć, dziadków, Mikołaja. U nas pracuje wykwalifikowana i doświadczona kadra nauczycielska - 19 nauczycielek wspomaganych przez personel administracyjno - obsługowy. Przedszkole cieszy się dużym powodzeniem w środowisku. Chcesz by Twoje dziecko czuło się bezpiecznie i prawidłowo się rozwijało, zapisz je do naszego Przedszkola!

Aby zapewnić naszym wychowankom jak najlepszy rozwój  pracujemy w oparciu o następujące programy:

Program edukacji przedszkolnej ,,Nasze przedszkole", Małgorzata Kwaśniewska, Wiesława  Żaba- Żabińska.

Czyste powietrze wokół nas" - Program edukacji antynikotynowej, T. Kowalczyk.

„Jestem bezpieczny" - program profilaktyczny z zakresu bezpieczeństwa,S. Cicha, G. Zając.

Współpraca z innymi placówkami oświatowymi:

Nasze przedszkole współpracuje z

Samorządowym Przedszkolem nr 187,