PROGRAM- KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

NASZE PRZEDSZKOLE BIERZE UDZIAŁ W PROGRAMIE KUBUSIOWI

PRZYJACIELE NATURY 2020/2021

,,Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych poświęconych tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś.

Jego celem jest zachęcanie dzieci do ekologicznej postawy, troski o środowisko naturalne oraz kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania.

Podczas trwania projektu dzieci posiądą wiedzę na temat prawidłowego dbania o środowisko naturalne, odżywiania się, a także aktywnego ruchu. Nauczą się segregacji śmieci, poznają korzyści płynące ze spożywania warzyw i owoców, wybierania odpowiedniej formy ruchu, oszczędzania wody, prądu, dbania o poprawę jakości powietrza, którym oddychają.

Te zasady i praktyki są kontynuacją wielkiego programu prowadzonego przez nasze przedszkole przy współpracy sanepidu – program ,,Czyste powietrze wokół nas”.

Wszystkie materiały ,,Kubusiowi Przyjaciele natury” zostały opracowane tak, aby rozwijać u dzieci kreatywność, samodzielne myślenie oraz umożliwić przyswajanie wiedzy poprzez zabawę.

PROGRAM- KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY
NASZE PRZEDSZKOLE BIERZE UDZIAŁ W PROGRAMIE KUBUSIOWI
PRZYJACIELE NATURY 2020/2021

Podczas trwania projektu dzieci posiądą wiedzę na temat prawidłowego dbania o środowisko naturalne, odżywiania się, a także aktywnego ruchu. Nauczą się segregacji śmieci, poznają korzyści płynące ze spożywania warzyw i owoców, wybierania odpowiedniej formy ruchu,  oszczędzania wody, prądu, dbania o poprawę jakości powietrza, którym oddychają.
Wszystkie materiały ,,Kubusiowi Przyjaciele natury” zostały opracowane tak, aby rozwijać u dzieci kreatywność, samodzielne myślenie oraz umożliwić przyswajanie wiedzy poprzez zabawę.