rogate ranczo

W dniu 18.10.2012 r. została zorganizowana wycieczka do GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO „ROGATE RANCZO”
w Zabierzowie pod Krakowem, w której uczestniczyły dzieci z grupy IV i V wraz
z wychowawcami.

W czasie wycieczki zostaliśmy gośćmi wioski indiańskiej. Tuż po dotarciu na miejsce zostaliśmy uroczyście powitani przez Wielkiego Wodza. Gospodarz zaprosił nas do wspólnej zabawy, której celem było poznanie kultury Indian, ich zwyczajów
i tradycji. Otrzymaliśmy prawdziwe stroje indiańskie, w których mogliśmy usiąść
w kręgu przy palenisku. Wielki Wódz pomalował nasze twarze, a wkrótce po tym rozpoczęły się pierwsze, indiańskie rywalizacje takie jak:

·        rzut lassem na bizonie rogi,

·        wyścigi na trzyosobowych nartach,

·        strzelanie z łuku

·        warsztaty manualne w prawdziwym indiańskim „tipi”, gdzie dzieci miały możliwość wykonania amuletu szczęścia.

Wśród wielu atrakcji przyszedł czas i na krótki odpoczynek oraz posiłek, a tuż po nim wyruszyliśmy na połów ryb w piaskowym stawie. Potem Wielki Wódz zaprosił nas do mini zoo, gdzie czekał na nas quiz o zwierzakach z „rogatej zagrody”. W nagrodę za poprawne odpowiedzi otrzymaliśmy marchewki, którymi mogliśmy nakarmić zwierzaki.

Odwiedziliśmy również amerykański schoolbus, gdzie Wódz nadał nam indiańskie imiona na pamiątkowych kartach Rogatego Rancza.

Na koniec naszej wycieczki przemierzyliśmy trudny labirynt, a następnie udaliśmy się do autokaru, który przywiózł nas do przedszkola.

Brak zdjęć w tej galerii