,,POLSKA - MOJA OJCZYZNA

,,POLSKA - MOJA OJCZYZNA " to hasło pod, którym odbył się Wieczór Patriotyczny w Samorządowym Przedszkolu nr 152 ,,Akademia Dziecięcej Twórczości". Uroczystość jest obchodzona przez najmłodszych od kilku lat i w tym roku odbyła się już po raz kolejny. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście oraz rodzice występujących dzieci. Wieczór swoją obecnością zaszczycili Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie Rzeczpospolitej Polskiej, Przewodnicząca Rady Dzielnicy XV, Członek Rady Dzielnicy XV, Łowczy Okręgowy, Główny Redaktor ,,Myśliwca Krakowskiego", Przedstawiciel Wojska Polskiego, dyrektorzy współpracujących szkół i przedszkoli, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców, Rodzice oraz Dziadkowie przedszkolaków. Ryszard Przymus pisze o Polsce tak: ,, Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna. Potem jest w myślach blisko w pięknej ziemi nad Wisłą. Jej ścieżkami chodzimy budujemy, bronimy, Polska Ojczyzna, kraina, która w sercu od najmłodszych lat się zaczyna...." To właśnie szacunek i miłość budowany jest w przedszkolakach. Poprzez słuchanie o wydarzeniach sprzed lat, przygotowywanie spotykań patriotycznych i przeżywanie ich w gronie gości i rodziców. To wieczór, który pomaga upamiętnić rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. To doskonała lekcja historii dla najmłodszych i wieczór pamięci dla dorosłych. Podczas uroczystości można było usłyszeć pieśni żołnierskie i legionowe, które towarzyszyły Polakom od lat. Coroczne Wieczory Patriotyczne w Przedszkolu 152 stały się już tradycją, ale są też częścią realizacji programu patriotycznego, którego celem jest kultywowanie postaw patriotycznych, zapoznanie z symbolami narodowymi i poznanie tradycji narodowych.