pola nadziei

Dnia 22 marca 2013 roku w Naszym Przedszkolu odbyło się spotkanie zatytułowane POLA NADZIEI. Pola Nadziei to coroczna kampania prowadzona przez Hospicjum im. św Łazarza w Krakowie. Celem akcji było uwrażliwianie dzieci na potrzeby innych. Podziękowania składamy Pani Kasi z hospicjum, która w profesjonalny sposób rozmawiała z dziećmi na temat osób starszych i ich chorób. Dodatkową atrakcją był film, w którym pszczółka opowiadała o usychającym żonkilu. Za pomocą prostych symboli pokazano, że Hospicjum to też życie. Na twarzach dzieci oraz nauczycieli można było zauważyć wzruszenie.

Spotkanie odbyło się w udekorowanej sali gimnastycznej pracami plastycznymi wykonanymi przez dzieci i ich rodziny. Tego dnia rozstrzygnięto konkurs na Palmę i ozdobę Wielkanocną. wszystkim uczestnikom zostały wręczone nagrody i dyplomy. Wszystkie prace biorące udział w konkursie można było kupić samego dnia na kiermaszu. Część dochodu ze sprzedaży prac przekazano na rzecz Hospicjum im. św Łazarza w Krakowie. Akcja trwa nadal dlatego wszystkich zachęcamy do wsparcia hospicjum wrzucając datki do puszki znajdującej się w szatni Przedszkola.

Wioleta Lewandowska