dzień przedszkolaka

29 WRZEŚNIA
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

"Każdy przedszkolak dobrze wie,
Że kiedy wrzesień już kończy się
Od najmłodszego aż po starszaka
Wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka!”

Słowa pochodzą z piosenki, którą wykonują D. Błażejczyk oraz M. Urbaniak. Piosenka została napisana z myślą o Dniu Przedszkolaka.

Polski Komitet Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego chce, aby ustanowienie Święta było nie tylko okazją do wesołej zabawy, ale również sposobem na propagowanie nowoczesnego wychowania przedszkolnego w całej Polsce. Jest to też jeden z głównych celów Stowarzyszenia, które prowadzi różnorodne działania na rzecz dzieci, ich rodzin oraz opiekunów. Komitet zajmuje się ponadto wspieraniem rozwoju dzieci od urodzenia do 8 roku życia. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka zachęca do włączenia się w te działania.

Akademia Dziecięcej Twórczości zaprosiła wszystkie Przedszkolaki do wspólnego świętowania dnia 28 września. Tego dnia wszystkie grupy spotkały się na sali gimnastycznej. Na wstępie wychowawcy grup z podziałem na role przeczytali bajkę, która stanowiła wprowadzenie do uroczystości. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o przygodach Karola. Następnie wszyscy uczestnicy bawili się przy dźwiękach pianina, na którym grała Pani Renata. Dzień obfitował w zabawy i tańce, a  na zakończenie Pani Dyrektor złożyła Przedszkolakom życzenia i poczęstowała słodkościami. Po zakończeniu uroczystości dzieci z uśmiechem na twarzach wróciły do swoich grupowych zajęć.

Dzień Przedszkolaka miał na celu między innymi dostarczenie dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.